Kde sa kúpať so psom na Slovensku

Horúce letné dni si mnohí skracujú príjemnými chvíľami pri vode. Pokiaľ máte doma psíka, objaviť vhodné miesto na kúpanie môže byť problematické. Musíte nájsť takú oblasť, kde je vstup so štvornohým miláčikom povolený a ľudia sú známi svojou toleranciou.

 

Slnečné jazerá v Senci

Slnečné jazerá sú pre svoju pokojnú atmosféru obľúbené najmä medzi rodinami s deťmi. Hoci psíkov do rekreačnej oblasti nepustia, nič nie je stratené. Z obce Reca sa dá bez problémov dostať na kamienkovú pláž, kde si spolu so svojim miláčikom vychutnáte chvíle pohody a relaxu.

slnecna-jezera

Foto zdroj: vyletik.eu

Zlaté piesky v Bratislave

Zlaté piesky sú svojou dlhou piesočnatou plážou a priezračne čistou vodou známe široko ďaleko. Vyhľadávajú ich nielen Slováci, ale aj zahraniční turisti. Voda je obkolesená rekreačným areálom, v ktorom nájdete chatky, hotely a reštaurácie. So psíkom sa môžete kúpať na druhej strane jazera, ktoré je o niečo pokojnejšie a viac tienisté. Dostanete sa tam MHD alebo autom.

Vodné dielo v Žiline

V oblasti stredného Slovenska môžete navštíviť Vodné dielo v Žiline. Ide o umelú vodnú plochu, ktorá počas letných mesiacov prekypuje životom. Vy aj psík sa pri vode dosýta vyšantíte a oddýchnete si. Nájdete tam nielen pláž, ale aj reštaurácie, bufety, športoviská, miesta na bicyklovanie a korčuľovanie. Celý areál je dostatočne veľký a je skvelou voľbou, pokiaľ hľadáte vodnú nádrž, kde by ste radi strávili predĺžený víkend.

Domaša vo Vranove nad Topľou

Priehrada Domaša je navštevovaná mnohými majiteľmi psov. Psy sú na Domaši vítané a ľudia sa k nim správajú tolerantne. Horské prostredie, čistá voda plná rýb, rekreačné strediská, ihriská, reštaurácie, pláže a bohatý nočný život. Či už hľadáte oddychovú destináciu, alebo bažíte po vzrušujúcich zážitkoch, „zelená perla východu“ Domaša je tým správnym miestom.

domasa

Foto zdroj: domasacity.sk

Zemplínska Šírava v okrese Michalovce

Tretie najväčšia vodná nádrž na Slovensku je plná pokojných aj rušnejších rekreačných stredísk. Nájdete tam chaty a penzióny, kde vás prijmú aj so psíkom. Pokiaľ hľadáte pokojnejšiu časť, v tichom lesnom prostredí v stredisku Medvedia hora sa budete cítiť ideálne. Ubytovať sa môžete aj v živšej časti – v Kamenci, kde sa okrem kúpaliská, kamienkových pláží, rôznych barov a reštaurácií nachádza aj známy nočný klub. Mnoho turistov nezabúda zájsť ani k Vinianskému jazeru, ktoré je len 3 km od priehrady. Malé jazierko je obklopené čistou prírodou a patrí medzi najteplejšie na Slovensku.